Víkendový update Manitú.cz (beta)

Původně jsem tento článek měl psát už před týdnem. Minulý víkend byl ale takový zvláštní a holt nepodařilo se. O to lepší budou ale zprávy z tohoto víkendu.

Títmo okamžikem začínám jednotlivé veřejné releasy číslovat a jelikož současný release je již druhý dostává číslo 0.2. A co tedy “Manitú 0.2”:http://manitu.cz přináší?

h4. Přepracovaný démon

Toto je jistě nejzávažnější změna. Démonický thread (nebo spíše thready) běžící na pozadí a provádějící vlastní kontroly se dočkal přepracování. Nyní je v podobě, v níž si troufám tvrdit, zůstane hodně dlouho. Počet stránek, které dokáže monitorovat je nyní omezen pouze výpočetní a přenosovou kapacitou serverů, na kterých bude spuštěn.

h4. Nové UI pro správu monitoringů

Hlavní stránka aplikace doznala taktéž významných změn. Monitoringy se nyní dělí do dvou skupin. Ty, u kterých nastala chyba nebo vyžadují jiný druh uživatelské pozornosti, se zobrazují v horní částo stránky se všemi detaily. Monitoringy, které jsou v pořádku nebo se zrovna kontrolují jsou zobrazeny nakonec ve zmenšeném formátu. Dále přibylo právě přepínání mezi detailním a zmenšeným zobrazením.

h4. Nápověda a Shrnutí

Jelikož mají začínající uživatelé problém přijít nato, že monitoringy je třeba po vytvoření ještě ověřit, přidal jsem detailní popis procesu vytvoření a ověření monitoringu jako první vlaštovku do dosud prázdného systému nápovědy. Nakonec ještě v úvodu hlavní stránky administračního rozhraní přibylo krátké shrnutí počtu nastavených monitoringů a jejich stavu. Toto shrnutí se pravidelně obnovuje a pokud dojde k nové kontrole je uživatel na skutečnost upozorněn.

h4. Závěrem

Pomalu začínám mít takový pocit že UI aplikace začíný přerůstat přes rámec mého původního skromného návrhu. Hledám designéra, který by byl ochoten mi s aplikací pomoct a obléct ji do slušivého _web4.0_ oblečku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *