J1 zápisky III. – sober edition

V průběhu dnešního dne jsem tak smutně přemýšlel, že vás budu muset zklamat, protože dneska prostě nebude o čem psát. Jak by se dalo vyjářit anglicky: “_boy, was I wrong_”. Chtěl bych upozornit, že tento zápis vzniká v mírně podnapilém stavu a podle toho bude asi i vypadat, ale nepředbíhejme a začněme od začátku.

Upozornění: Toto je upravená verze již publikovaného zápisu. Pokdu máte raději originální zachycení atmosféry a tělesného rozpoložení přejděte na “původní verzi”:http://honzasterba.cz/2008/j1-zapisky-iii/.

V práci se toho kromě _práce_ mnoho nedělo, z čehož taky vyplynula flustrace nad nedostatkem dokumentovatelných zažitků. Vzledem k mému současnému stavu bych byl možná radši kdyby skutečně nebylo co dokumentovat. Mohl bych se totiž převalit na bok a tuto grafomanskou epizodu vynechat.

Po dokončení pracovních úkolů (na bližší specifikaci jejich obsahu si butete muset počkat na samotnou konferenci “JavaOne”:http://javaone.com) jsme se vydali večeřet. Příjemnou mezizastávkou po cestě na večeři nám byl již zmiňovaný elektro-supermarket Fry’s. Měli jsme stanoveno co chce každý koupit, takže návštěva probíhala cíleně a vzhedem k sortimentu obdhodu by se dalo říct že i svižně. Neodolal jsem a domů si přivezu dálkově ovládanou helikoptéru, ale o té snad později. Následovala velmi příjměná večere v japonské restauraci. Měl jsem kombinací kuřecích a hovězích _teriaki_, což jsou dlouhé tenké pátky smaženého masa v sladké (pro kuřecí) či slané (pro hovězí) omáčce s jemě krájeným čínským zelím. K tomu napařená bílá rýže a kýbl koly. Všechno to bylo výborné a za těch $23 to stálo.

Následně jsme se vydali na nákupy. Měl jsem takový záměr koupit si zde novou cestovní tašku a třeba i nějaké oblečení. Zamířili jsme tedy do Stanford Shopping Center, což je kákupní středisko v blízkosti _Stanford University_ (překvapivě). Na rozdíl od českých hyper-super jako Chodov či Letňany je to veknovní centrum. Člověk si pak více užije procházku po venku a vybírání obchodů. Krásně prostředí a moc pěkné obchody. Asi jsme ale špatné výdělková třída či co, ale ceny tu jsou doopravy příšerné. No uznejte $600 za velkou tašku ať je jaká chce je fakt přehnané. Následuje košile v Bloomingdails za $175 a pakovali jsme se pryč. Americká exkluzivite prostě není nic pro pracanty z východu.

Richard (můj šéf a kamarád) potřeboval nakoupit nějaké potraviny (rozuměj tvrdý alkohol) a taky si vzal do hlavy, že je konec týdne a jako pořádný manažer by nám měl koupit a pomoci zkonzumovat basu piv. Inu nebránili jsme se. Po cestě z shopping centra jsme zastavili u jakéhosi marketu a Richard vzal flašu tekily a já vybral basu osmnácti jeho oblíbených “MGD”:http://www.millerbeer.com/av.do. Následovně jsme se vydali na hotel. A včíl to vzrůšo.

Za volantem jsem byl zrovna já a vyjižděl jsem z parkoviště na více než čtyřproudovou ulici. Potřebovali jsme jet doleva a jelikož jsem neviděl nic co by nebránilo takovému úkonu (zapoměl jsem si zapbout světla) počkal jsem až nic nepojede a začal jsem odbočovací manévr. Najednou se předemnou zjevil patník (takový ten co oděluje dva směry na rychlostní komunikaci), jehož existence mi zůstala utajena a odbočování doleva bylo potřeba zkonvertovat na odbočování doprava. Ještě, že fakt nic nejelo. Manévr dopadl dobře, nicméně nezůstal bez ocěnění. Když jsem zastavil na nedaleké křižovatce, začali si mě přísným okem a hodně silným reflektorem prohlížet příslušníci policie sedící v autě na křížném směru silinice. No v jednu chvíli nám docela zatrnulo, ale nakonec z toho nic nebylo. Máme přeci jenom značku z Oregonu a jsme banda bělochů v sice neosvětleném, ale dobře vypadajícím autě. Díky bohu. Nerad bych testoval policejnost tohoto policejního státu.

Po cestě jsme ještě zastavovali kolegovi u bankomatu a šířka pravého pruhu se ukázala jako velmi příhodná. Prostě si jen tak zajedete ke kraji, skočíte do bankomatu, vyberete peníze a pokačujete v jízdě. Žádný stres, prostě pohodička. Tak to má byt.

Po příjezdu do hotelu jsme se napakovali k Richardovi na pokoj a jali se konzumovat zakoupené nápoje. Posezení to bylo velmi příjemné. Spojeno s leteckou přehlídkou dálkové ovládaných helikoptér to dalo dohromady velmi dobré zakončení celého dne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *