Zápisky ála Seoul II

Je čtvrtek. Dlouho očekávaný to den. Včerejším večerem začala pohodová část tohoto týdne. Po třech čtrnáctihodinových šichtách myslím velmi zasloužená. Pořád mi sice pije krev, že bábiny sobotní sedmdesátiny strávím v letadle _Korean Air_, ale snad se mi zítra podaří ukořistit něco čím bych tu dobrou vílu alespoň trochu obveselil až se zase dostanu na Moravu. A ne že to bábi někdo vykecáte, rodino!

Jako obvykle se předbíhám, takže zpět k pondělnímu večeru, kdy se odehrál poslední zápis. Ono v podstatě není o čem psát, jelikož celé úterý bylo ve znamení práce a jenom nejnutnějšího testování korejské kuchyně. Jelikož jsme večeřeli sami tak jsme se vydali do _Food court_ části místního obchoďáku. Na první pohled místní _jídelní náměstíčko_ vypadá stejně jako ty na Chodově nebo v Letňanech. Akorát ceny jsou v tisících (KRW) a nikde žádné řady. Není to ani uplně fast-food jelikož jídlo je na objednávku a každý “restaurant” má vlastní display zobrazující číslo aktuálně hotové objednávky. Travá to většiou tak deset minut. Korejci si hold potrpí na čerstvé jídlo. Dal jsem si něco jako obalovaný vepřový řízek, ale chutnalo to samozřejmě docela jinak, hlavně po namočení v sójovce a kombinací s čerstvou zeleninou a pálivou polévkou. Očima evropana to byla lahůdková večeře za babku.

Středu jsme v podstatě celou strávili interkorporátními vyjednáváními. Důležité je, že po čtyčech hodinách prezentování a další hodině jednání, jsme byli schopni zaujmout a celá akce by se dala shrnout jako nadmíru úspěšná. Tak doufám, že i na vyšších úrovních to půjde dobře a naše vypjetí nepřijde nazmar.

Na oslavu zvolil kolega Sang Sung restauraci typu _Korean Barbeque_. Byl jsem mu za to velmi vděčný, jelikož jsem podobný podnik navštívil již v _Santa Claře_ a věděl jsem, že se můžu těšit na spoustu výborně marinovaného hovězího masa. Jen tak mimo řečí jsem se dozvěděl, že to pravé tradiční korejské jídlo zahrunje zhruba třicet různých příloh, takže naše zaplňené stoly byly v podstatě velmi decentní, jelikož jsme měli příloh většinou tak kolem deseti. Hezká tradice. Maso bylo nám bylo profesionálně připravováno přimo na grilu uprostřed stolu a bylo delikátní stejně tak jako množství příloh okolo. K tomu korejské pivko posilněné rýžovou pálenkou… Usínalo se mi dobře.

Dnes trávím poklidný den v kanceláři a zítra jedeme výletovat do historického centra města, tak třeba konečně udělám i jiné fotky než ty u jídla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *