Kanada může

Okolo nedávného zavedení víz do Kanady se strhla obrovská mediální kampaň. Ministr zahraničí spolu s některými deníky tvrdí, že se jedná o diplomatické faux pas. Na druhou stranu kanadská strana tvrdí, že rozhodnutí zavést víza padlo již před měsíci a česká republika o tom byla informována. Kde leží pravda ať si každý rozhodne sám. Jádro pudla podle mě nejlépe vystihl pan prezident Václav Klaus tady.

Dovolím si citovat:

A právě v tom je velký rozdíl mezi Kanadou a možnostmi České republiky. Jak dobře víte, Kanada se rozhodnout může, Česká republika se rozhodnout nemůže. Za nás se musí rozhodnout Brusel. Já k tomu žádný další komentář nemám.

Myslím, že hodně lidí je rozhořčeno nesmyslnou imigrační politikou Kanady a tím, že si nám dovolili zavést víza. Je načase si uvědomit, že Kanada je suverénní stát a má na svoji zahraniční politiku, ať už je jakákoli, plné právo. Zeptejme se radši sami sebe kdo jak hlasoval při referendu o vstupu do EU?

Dále je třeba podívat se na zoubek tomu jak funguje naše diplomacie. Kdyby místo ignorování problému a hraní mrtvého brouka se naše velvyslanectví a ministerstvo zahraničí zasadilo o to aby Kanada uznala Českou Republiku jako bezpečnou zemi, byl by celí problém se žadateli o azyl vyřešen. Fakt, že Kanada nás řadí mezi země, kde může docházet k rasové a národnostní diskriminaci nebo útlaku je pro mě daleko více šokující než to že nám zavádí víza.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *