Zápisky z Barcelony

Několik krátkých postřehů z mého krátkého pobytu v Barceloně…

h4. Mobile World Congress

MWC je svými rozměry a zaměřením jedinečná akce svého druhu. Atmosférou trošku připomíná INVEX v nejlepších letech. Všude davy lidí. Výstavní haly plné firem bojujících o pozornost návštěvníků všemi různými prostředky, vekovní expozice a obrovské reklamní plákáty všude kam se člověk podívá. Cílová skupina MWC je ale úplně jiná než bývala pro INVEX. MWC je _kravaťácká_ konference, oblek je pro mě jako vystavovalele nutnost a je velmi těžké najít člověka oblečeného jinak. Většina lidí, se kterými jsem měl možnost mluvit, má na vizitce CEO, CTO nebo nějaký jiný důležitý “TLA”:http://en.wikipedia.org/wiki/Three_letter_acronym. Z toho taky vyplívá, že celá ta show všude je v podstatě jenom zástěrka pro obchodní jednání, která se dějí někde za oponou. Nicméně každý kdo ve světě mobilů a komunikací něco znamená se tu chce předvést, ať už je to Sun, Nokia, LG, HTC a nebo firmy jako HP a CISCO, které by tady člověk úplně nečekal.

Včera jsem měl pár hodin volno a celou akci jsem se měl možnost projít. Za těch pár hodin jsem viděl snad všechny stánky a musím říct, že jsem byl docela zklamán. Žádné dech beroucí technologie jsem nenašel. Expozice velkých firem jsou jako obvykle velmi efektní, ale vevnitř člověk najde ten samý harware, jako vídí v obchodech. Je tu k vidění spousta nových _iPhone killer_ zařízení, ale jednoduše řečeno, jako návštěvníka mě MWC nijak nezaujalo. Možná jsem nebyl dostatečně zvídavý, možná jsem jenom neměl dost času, možná se mi jenom nechtělo zkoumat co to tu těch 1200+ vystavovatelů vystavuje. Možná, možná ne.

h4. Barcelona

Můj smělý plán byl strávit alespoň půl dne ve městě jako takovém a podívat se alespoň na nejznámější turistická lákadla. Jedno volné dopoledne jsem místo toho strávil prohlídkou výstavy a dnešní volné odpoledne jsem strávil lahodným spánkem. Nevím proč, ale do města se mi prostě nechtělo. Někdy příště. I tak jsem toho ale z Barcelony viděl relativně hodně. Město je to nádherné, působí plné energie a pohody. Hektická silniční doprava je ze začátku docela šokující, ale člověk si na ty zběsílé jízdy taxíkem taky zvykne.

Co jsem měl možnost prostudovat nejvíce, je místní kuchyně a ta se taky stala důvodem proč tento článek píšu. Chtěl jsem se totiž pochlubit jakou jsem měl dnes výbornou večeři. Poprvé jsem byl na večeři v méně než pěti lidech, takže jsem měl možnost si všechno pořádně úžít. Šli jsme do stejné restaurace jako včera, jelikož nám tam moc chutnalo a obědnali jsme si pět různých předkrmů zvaných _Tapas_. Smažené kalamáry, opékanou chobotnici, mořský kokteil (chobotnice, krab, ryba, zelenina), plněné olivy a mini-žampiony na česneku. Každý z nich byl delikátním kulinářským zářitkem, obvláště pak plátky chobotnice v různých variacích. Následně hlavní jídlo sestávající z masa, kranolek a další porce salátu a samozřejmě lahvinku vína. Co vám budu povídat byl do skvělý zážitek a bude se mi dnes skvěle usínat. V podstatě podobné zkušenosti mám zatím ze všech restaurací, které jsme zde zatím navštívili. Barcelona je skvělé město pro milovníky dobrého jídla a hlavně mořských plodů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *