Bavorský Res

Zažil jsem poněkud netradiční dva dny. Ve čtvrtek jsem vstával ve čtyři ráno v pátek něco okolo třetí. Pak tři hodiny v autě na německou stranu Šumavy, která se jmenuje Bavorský Les. Tam vypakovat foto-výbavu a hurá na lov. Bavorský Les je plný nádherných zvířat. Pro pohodlí fotografů je těmto zvířatům lehce omezena svoboda. O jejich omezení svobody se ale zvířatům v ZOO a podobných zařízeních může jenom zdát. Proto do Bavorského lesa přijíždějí fotografové (na rozdíl od běžných turistů, které tu taky potkáte) vybaveni výkonnou technikou, spoustou informací a hlavně železnou trpělivostí.

První zastávka jsou ráno vlci, na ty je třeba jít tak brzo jak to jenom jde a jelikož v noci se fotit nedá (ne ani s bleskem by to moc nešlo) tak svítání je ideální termín. I když jsme ve čtvrtek dorazili drahně po rozednění, měli jsme oba dny obrovské štěstí a hned při příchodu se nám vlci ukázali a mohlo se fotit. Vzrušení, které mi tato činnost poskytuje, hraničí s transem, byl jsem v sedmém nebi.

IMG_1596

I když většina dobrých fotek vlků se mi podařila až v pátek ráno (byli jsme tam na ně sami a už jsem měl nějaké ty zkušenosti) ve čtvrtek jsme byli svědky vlčí rozepře při, které byl tento chudák zraněn a vyloučen ze smečky.

Wounded after a fight

V pátek nám vlci opět parádně pózovali. Mě v jednu chvíli úplně dostal tenhle jedinec, který si vylezl na kámen a začal zjišťovat jaké bude počasí.

Weather man

V pátek se s ním ostatní pořád nechtěli kamarádit a na jeho pokusy o přiblížení reagovali podrážděně a vždy ho donutili se vzdálit.

IMG_1559

Druhou zastávkou nám ve čtvrtek byl výběh divokých prasat, jejichž výběh je otevřený (zvěř je od návštěvníků oddělená jenom vlastní opatrností). Neměl jsem v plánu s nimi moc ztrácet čas, ale když se nám hned při příchodu naskytla příležitost fotografický trans na sebe nenechal dlouho čekat.

IMG_0739

IMG_0829

Jeleny a laně jsme fotili oba dny, ale ve čtvrtek byli na lepším místě i když pořád daleko od ideálu, tyto zvířata jsou natolik plachá a výběh tak zvláštně řešený, že jsme u nich příliš času nestrávili.

IMG_1106

Výběh medvědů, to už je jiné kafe. Zvířata jsou to nevyzpytatelná, takže jediné co zbývá je postavit stativ a čekat.

IMG_1917

Jak tak počítáte turisty, kteří přijdou, zjistí, že jsou medvědi někde zalezení a odejdou, doufáte, že se třeba začne něco něco dít.

IMG_1278

Třeba se jedno medvídě rozhodně, že si zaplave.

IMG_1806

V Bavorském Lese je také spousta menších výběhů. V některých z nich žijí malé šelmy, jako třeba divoká kočka, ondatry nebo lasičky.

IMG_0920

IMG_2125

Ostatní výběhy náleží ptactvu. Mě uchvátil hlavně výběh Tetřevů.

Front and Back

IMG_2493

A když už zrovna není okolo žádné zvíře, může se člověk kochat krásami lesa.

IMG_1720

Do Bavorského Lesa se určitě vrátím. Minimálně proto abych zkusil ulovit fotku Rysa, ale i na Bobry nebo Jeleny na pastvě bych se taky moc rád podíval.

Kompletní seznam fotek je k dipozici na mém flickru (slideshow). Zároveň také doporučuji k prohlédnutí Petrův výběr, co fotka to skvost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *