Hudební choutky

Publikováno 03.07.2010 v kategorii Audio. Trvalý odkaz permalink. RSS kanál pro sledování komentářů.

Není to tak dávno, co mi Cohen nabídl k odkoupení jeho dvou-oktávové MIDI klávesy. Jelikož pocházím z hudebně založené rodiny a po nějakém tom MIDI nástroji jsem se už nějakou tu dobu rozhlížel (nabuzen převážně hudebně laděnými debatami s Cohenem), jeho nabídku jsem s radostí přijal. Následovalo znovu-učení na klávesy, které jsem nikdy pořádně neuměl a zároveň dlouhé a předlouhé hodiny strávené u GarageBandu. Nakonec jsem ke svému překvapení přišel na to, že vymyslet hudební nápad je docela jednoduché, ale vyrobit z toho skladbu je cesta dlouhá a klikatá a na její nakonec se skladatel amatér dostane málokdy.

První záležitost je ryze syntetická. Pohodová skladba, která původně začala jako variace na jednu profláknutou rokárnu a nakonec se vyvinula v cosi unikátního. Soubor je ke stažení nebo k přehrání zde:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

No a tento týden mi doma přibyl další nástroj. Elektro-akustická kytara se na wish-listu nějakým zázrakem probublala úplně na vedoucí příčku (docela tomu pomohl Billie Joe) a najednou mám jednu doma. Když mi prodejce v obchodě Kytary.cz dal tuhle kytaru do ruky, bylo mi jedno kolik stojí, hraje božsky. Jak božsky? Takhle:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Upozorňuji, že tohle bylo nahráno na zabudovaném mikrofonu mého MacBooka a audio kvalita tomu taky odpovídá. Ačkoli je to první a krajně neoriginální pokus, já se do nového nástroje docela zamiloval a moje na častou hru nenavyklé prsty jsou občas opačného názoru.

 

Komentáře

 
Zatím zde není žádný komentář.
 

Přidej komentář

 
Povinná pole jsou vyznačena tučně.