Hudební choutky

Není to tak dávno, co mi Cohen nabídl k odkoupení jeho dvou-oktávové MIDI klávesy. Jelikož pocházím z hudebně založené rodiny a po nějakém tom MIDI nástroji jsem se už nějakou tu dobu rozhlížel (nabuzen převážně hudebně laděnými debatami s Cohenem), jeho nabídku jsem s radostí přijal. Následovalo znovu-učení na klávesy, které jsem nikdy pořádně neuměl a zároveň dlouhé a předlouhé hodiny strávené u GarageBandu. Nakonec jsem ke svému překvapení přišel na to, že vymyslet hudební nápad je docela jednoduché, ale vyrobit z toho skladbu je cesta dlouhá a klikatá a na její nakonec se skladatel amatér dostane málokdy.

První záležitost je ryze syntetická. Pohodová skladba, která původně začala jako variace na jednu profláknutou rokárnu a nakonec se vyvinula v cosi unikátního. Soubor je ke stažení nebo k přehrání zde:

[audio:2010/kkv2.mp3]

No a tento týden mi doma přibyl další nástroj. Elektro-akustická kytara se na wish-listu nějakým zázrakem probublala úplně na vedoucí příčku (docela tomu pomohl Billie Joe) a najednou mám jednu doma. Když mi prodejce v obchodě Kytary.cz dal tuhle kytaru do ruky, bylo mi jedno kolik stojí, hraje božsky. Jak božsky? Takhle:

[audio:2010/wishacu.mp3]

Upozorňuji, že tohle bylo nahráno na zabudovaném mikrofonu mého MacBooka a audio kvalita tomu taky odpovídá. Ačkoli je to první a krajně neoriginální pokus, já se do nového nástroje docela zamiloval a moje na častou hru nenavyklé prsty jsou občas opačného názoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *