Malá rodinná degustace

Publikováno 25.04.2010 v kategorii Gastro. Trvalý odkaz permalink. RSS kanál pro sledování komentářů.

Dneska jsme se doma (na Moravě) trošku s tou konzumací vína rozjeli a mimo rozesílání provokativních SMSek nepřítomným členům rodiny jsem se rozhodl, že poškádlím i vás.

Vše to začalo tak nějak nevinně. Lahodné cuvé z Hluku postavené na rýňáku a k tomu grilované kuřecí steaky.

Dalším krokem bylo velmi smělé Chardonay 2008 (Kroměřížské arcibiskupské sklepy, Mešní víno) se kterým se vytasil tatínek a které tak nějak nastolilo výjimečnost večera. Víno to je sice trošku tvrdší, ale moc krásné s kapičkou cukříku na konci.

Dalším krokem byl Ryzlink Vlašský 2008 (Vinařství Volařík, Pozdní sběr). Víno jsem vybral já z letošního salonního nákupu (č. 5). Tento vlašák má nádherné aroma plné mandarinek, čerstvých malin a dalších ovocných tónů. Chuť má nádherně nasládlou a vyváženou příjemnou kyselinkou na konci.

Zlatým hřebem večera bylo Neubuské 2008 (Vinařství Baloun, pozdní sběr, polosuché). Toto je doopravdy luxusní víno pro fajnšměkry. Otevírali jsme ho s nadějí, že bude v archivu brzo nahrazeno jiným podobným vínem. Aromaticky je tohle víno také velmi specifické a charakterizovatelné vlašským ořechem. Jeho genialita spočívá v tom, že sladké tóny maskuje výraznou kyselinkou a člověk se muší propít až na dno sedmičky aby se k nim dostal, když už se k nim dostane tak nebývá než litovat, že není další sedmička, která by na tento trend navázala. Super víno od super vinaře.

 

Komentáře

Správce A vytvořeno 26.04.2010 v 12:13

….tož pěkné.. ještě že mám ten archiv nadosah …. pisateli asi brzy přijde provokativní MMS

 

Přidej komentář

 
Povinná pole jsou vyznačena tučně.