Malá rodinná degustace

Dneska jsme se doma (na Moravě) trošku s tou konzumací vína rozjeli a mimo rozesílání provokativních SMSek nepřítomným členům rodiny jsem se rozhodl, že poškádlím i vás.

Vše to začalo tak nějak nevinně. Lahodné cuvé z Hluku postavené na rýňáku a k tomu grilované kuřecí steaky.

Dalším krokem bylo velmi smělé Chardonay 2008 (Kroměřížské arcibiskupské sklepy, Mešní víno) se kterým se vytasil tatínek a které tak nějak nastolilo výjimečnost večera. Víno to je sice trošku tvrdší, ale moc krásné s kapičkou cukříku na konci.

Dalším krokem byl Ryzlink Vlašský 2008 (Vinařství Volařík, Pozdní sběr). Víno jsem vybral já z letošního salonního nákupu (č. 5). Tento vlašák má nádherné aroma plné mandarinek, čerstvých malin a dalších ovocných tónů. Chuť má nádherně nasládlou a vyváženou příjemnou kyselinkou na konci.

Zlatým hřebem večera bylo Neubuské 2008 (Vinařství Baloun, pozdní sběr, polosuché). Toto je doopravdy luxusní víno pro fajnšměkry. Otevírali jsme ho s nadějí, že bude v archivu brzo nahrazeno jiným podobným vínem. Aromaticky je tohle víno také velmi specifické a charakterizovatelné vlašským ořechem. Jeho genialita spočívá v tom, že sladké tóny maskuje výraznou kyselinkou a člověk se muší propít až na dno sedmičky aby se k nim dostal, když už se k nim dostane tak nebývá než litovat, že není další sedmička, která by na tento trend navázala. Super víno od super vinaře.

One Reply to “Malá rodinná degustace”

  1. ….tož pěkné.. ještě že mám ten archiv nadosah …. pisateli asi brzy přijde provokativní MMS…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *