Rok s foťákem

Nechal jsem se inspirovat Petrem a rozhodl jsem projít fotky za poslední rok a najít ty nejlepší. To byl teda nápad vám řeknu. Původní cíl byl deset fotek, nepodařilo se. Níže uvedené fotky nemusí být ty ani nejlepší nebo nejpovedenější, jsou to fotky, které mám rád a které se líbí mě.

h3. Zahrada

*Víno*
Když to vyroste přímo na vaší zahradě, tak je to nádhera.
Víno

*Květnové kvítí*
Možná jsem kýčař, možná ne. Ale když na jaře všechno rozkvete, fotím ty květy kýč nekýč.
Yellow

h3. Psi

*Smutné štěně*
Když měla Brenda štěnata nedalo se focení odolat, tahle fotka podle mě docela přesně vystihuje křehkost a zmatenost štěněte.
Sad, sad puppy

*Molly u Botiče*
Procházky s Majdou a Molly (a také páníčky Petrem a Ivčou) u Botiče mám moc rád. Tahle fotka vznikla letos v zimě a svojí dynamikou mě dodnes fascinuje.
Molly and Snow

*Elis v Mařaticích*
Vykopávky jsou kouzelné místo se zajímavou historií. Často tam s Elis chodíme, když jsem zrovna na Moravě.
Táta a pes

h3. Místa

*Praha z Vyšehradu*
Moje snad první povedená HDR fotka zachycující pohled na Vltavu z Vyšehradu.
Over the river, up to the skies

*Průhonický park*
V zámeckém parku v Průhonicích se dá fotit a fotit, je to nádherné místo. Vybral jsem tuto fotku z jedné podzimní návštěvy.
IMG_0620

*Šumava*
Na Šumavě jsem byl letos poprvé a to přesně na přelomu roku. Nedokázal jsem nezařadit tyto dvě fotky. První je vlastně ještě z úplného okraje Šumavy, kde jsem neodolal a na rychlostní silnici zastavil, vylezl z auta, postavil stativ a vyfotil mimo jiné toto:
Sky and Light
Druhá je potom přímo ze středu Šumavy focená z rozhledny na Javorníku.
Sumava Landscape

*Akvárium v Barceloně*
Barcelonské akvárko je plné fotogenických objektů a tenhleten nádherně vybarvený leguán je jedním z nich.
Colors in detail

*Valtice*
Do Valtic jezdím alespoň jednou ročně do Salonu vín. Letos jsem tam byl dvakrát a při druhé návštěvě jsme si projeli Lednicko-Valtický areál na kolech.
Sv. Hubert

*Říp*
Z Řípu je nádherný rozhled na českou krajinu. Já se tam letos podíval poprvé a podařil se mi tam tenhle úlovek.
V

*Toskánsko*
V Toskánsku jsme si letos užívali hlavně jídlo a pití nicméně pobyt nevyšel ani fotograficky na prázdno. Zbožňuju teplé barvy západu slunce.
Agral

*Noční Praha*
Prahu bych fotil pořád, je to kouzelné město ve dne i v noci a hlavně to noční focení mám moc rád. Tahle fotka z mé poslední expedice je prostě kouzelná.
Novotného lávka

*Kamenické soutězky*
České Švýcarsko, Pravčická Brána a říčka Kamenice. Spousty fotogenických objektů a hlavě důvod proč se na dvaceti-kilometrové procházce tahat se stativem a na jejím konci si užívat focení na dlouhý čas.
IMG_7898

*Adršpach*
To nejlepší nakonec. Tenhle vodopád se jmenuje Malý vodopád a nachází se uprostřed Adršpašského skalního města. I když jsem své kreativitě u téhle fotky pořádně povolil uzdu, jsem na ni náležitě hrdý.
Small Waterfall

One Reply to “Rok s foťákem”

  1. Vodopád se mi líbí – nejde ho ignorovat, je “udělaný”, ale hrozny jsou holt hrozny….dopad vodopádu je skvělý = na konci u vody je hodně světla…) a na konci hroznů?…
    PS. edrovi se ro taky moc líbí :-))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *