Dojmy z života s HTC Desire Z

Pořídil jsem si nový telefon. Je super-chytrý a jelikož jsem byl několikrát žádán, dělím se o svoje dojmy. Prosím neukamenujte mě.

Začnu od konce, můj celkový dojem z telefonu je velmi rozladěný. Po prvním skvělém dojmu z krásného designu, úžasně ostrého a barevného displaye a ďábelské rychlosti (vše ve srovnání s stařičkou G1). Jsem začal procitat do reality každodenního provozu a úsměv se pomalu křivý do bolestivé grimasy.

Na straně hardware mám dvě menší připomínky. Za prvé mi chybí řada kláves s čísly, když se vešla na G1, mohla se vejít i sem. Za druhé celý mechanismus vysouvání klávesnice je ohromě cool, ale není tam žádná pojistka nebo pružinka na G1 a jak jsem zjistil u jednoho staršího kousku, docela se to časem projeví. Ne že by se při používání klávesnice vysunula samovolně, to ne, ale působí na mě takovým nestabilním dojmem.

No a teď to hlavní. Nedotaženost. Jednoduše některé věci občas nefungují (třeba notifikace na přišlou SMS, prostě se nic nestane) a některé fungují divě (třeba občas vyhledávání WiFi). Všechno jsou to nedodělky v HTC Sense a jestli to tak půjde dál, tak udělám to co jsem se zařekl, že už nikdy a budu opět instalovat nějaký neoficiální Android.

Další dotaz který jsem dostal je baterka. Je to jednoduché. Občas vydrží dva dny, občas večer řve, že už má hlad. Nabíjí se relativně rychle, ale neměřil jsem to, v drtivé většině ho mám na nabíječce přes noc. Neodvážím se nechat i druhý den i když navečer ukazuje, že má ještě 80%.

No, z nového telefonu nadšen nejsem. Jo naviguje to dobře (ale pro mě zbytečně, bez auto-nabíječky je to stejně nepoužitelné). Jo má to super display. Ale musel jsem nainstalovat custom aplikaci na vytáčení hovorů (a ani s tou nejsem spokojený) a taky na SMS, což způsobuje, že mi teď vyskakují tři upozornění na každou SMS (hádejte kdo přijde s upozorněním poslední).

V žádném případě toto není kritika Androidu, ale čistě toho co s ním provádí HTC. Já chci zpět klasický Androidí Dialer! Ten toho uměl tak nádherně málo a přitom všechno!

Jaký Android telefon koupit? Pokud jako já trváte na hardwarové klávesnici, tak jste poněkud na hraní. U čistě touch telefonů je to lepší. HTC dává všude svůj Sense, Motorola myslím něco co se jmenuje Motoblur a čehož se bojím kvůli zkušenostem se Sense. Jako dobrá volba vypadá Samsung (jehož nadstavba je prý docela dobrá) nebo třeba Nexus od Googlu s úplně čistým Androidem.

PS: o tom jak to fotí jsem záměrně pomlčel, jelikož mám pokřivené měřítka.

2 Replies to “Dojmy z života s HTC Desire Z”

  1. Ja na (dnes jiz starnoucim modelu) Motorola Droid zadne Motoblur nedostal a vubec nechybi.
    Telefon ma HW klavesnici a je celkem pekne vyvedeny. Ovsem – co se tyka baterky, tak to je spise parodie na vydrz (jak uz to tak v soucasnosti u chytrych telefonu byva).

    Navic se obcas stava, ze dochazi k samovolnemu vysunuti klavesnice (treba v kapse), ne ze by to melo vliv na funkci, ale zadna hitparada to neni.

    Tak bych rekl, ze je stale volba noveho telefonu otazka kompromisu.

  2. @malvoj: tak jsem to ověřil a vypadáto, že Droid/Milestone je snad první a poslední Motorola bez Motobluru. Nehledal jsem moc důkladně, každopádně současné modely a modely mířící do prodeje už Motoblur mají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *