Fotokalendář 2013

Neuvěřitelné se pomalu stává realitou. Pédéefka putují do tiskárny a můj první masový tisk fotek se pomalu materializuje.

Rozhodl jsem se, že to zkusím. Jen tak si vyberu dvanáct (děsivě malé číslo) fotek, které mám rád a u kterých si myslím, že by se mohl líbit i lidem ze širšího okruhu mých prátel a známých. Zní to jako jednoduchý úkol, ale jelikož jsem vybíral ze všeho z roku 2011 a dřív, zas tak jednoduché to nebylo. Asi dva týdny jsem osciloval mezi stavy, kdy jsem měl padesát kandidátů a pak zase jenom tři a takto dokola a dokolečka. Nakonec jsem s výběrem obrovsky spokojený a myslím, že na listu A3 budou všechny fotky vypadat kulervoucně.

Tenhle článek je mým pokusem udělat kalendáři menší reklamu. Zatím se tiskne pouhých sto kusů, ale kdo ví, třeba přijde i na dotisk. To bych si pak asi musel někde pronajmout sklad, abych si tam uložil pýchu (ne, vydělané peníze opravdu ne).

Jak už sem řekl, v kalendáři bude 12 fotek (překvapivé!) a jsou to tyhle:

h3. Leden – Molly u Botiče

Molly and Snow

K pražskému Botiči chodím fotit docela často. Tahle fotka je z dolní louky uprostřed té nejstudenější zimy. Pro mě zachycuje obrovskou energii mladé fenky (Molly byla v té době ještě docela štěně) a radost z pohybu.

Flickr album: Psi u Botiče v Zimě

h3. Únor – Východ slunce na ještědu

Sunrise from Ještěd

O focení na zmrzlém Ještědu jsem se tu rozepisoval už dříve. Tahle fotka v kalendáři chybět nesměla.

Flickr album: Mrazivé ráno na Ještědu

h3. Březen – Hrozen vína

Hrozen

I taková nádhera se dá vypěstovat na zahradě za barákem. Foceno u rodičů na Moravě. Fotka je sice srpnová (hrozen už krásně zralý), ale barevně a náladou mi do března sedí.

h3. Duben – Rosa v trávě

Wallpaper

Průhonice jsou mou další moc oblíbenou lokalitou. Ten park má svoje kouzlo a neskutečně pozitivní energii. Foceno za jednoho chladného dubnového rána, pamatuju si jak jsem měl chuť si v těch kapkách zaplavat.

Flickr album: Průhonické ráno

h3. Květen – Spokojená kobyla

DSC05836

Popravdě řečeno jsem do chvíle než jsem začal řešit kalendář zapomněl, že jsem tuhle fotku kdy vyfotil. Při prohrabávání se archivem mi ale úplně učarovala. Ani nevím, jestli to je kobyla nebo snad starý valach, a je mi to jedno. Fotil jsem to ještě mojí první zrcadlovkou a ta fotka se mi prostě moc líbí.

h3. Červen – Capo Vaticano

View from Capo Vaticano

Tato fotka je pro mě vzpomínou na skvělé dva týdny v Itálii, které jsme tam v létě 2011 strávili. Po fotografické stránce to byl sice pobyt velmi suchý, ale při návštěvě pověstného misu Capo Vaticano jsem si to aspoň maličko vynahradil.

Flickr album: Itálie – Kalábrie

h3. Červenec – Meandr Vltavy

IMG_7479

O tomto místě se tady znova rozepisovat nebudu. Jezdil bych tam ob den jen tak, dobít baterky.

Flickr album: Meandr Vltavy

h3. Srpen – Malý vodopád

Small Waterfall

Je to kýč? Není to kýč? Ať si kařdý rozhodne sám. Z mého pohledu je to zatím nejpodařenější HDR, kterou jsem kdy udělal.

Flicrk album: Adršpach

h3. Září – Solné pole

IMG_9441

Letecký výlet nad San Franciským zálivem byl jednou z volnočasových aktivit, kterou se mi podařilo na pracovní cestě v červenci 2011 absolvovat. Hezkých fotek z Kalifornie a okolí mám dost a dost. Tahle pro mě symbolizuje všechna ta překvapení, která mi pohled z ptačí perspektivy přinesl.

Flicrk album: California Trip (7/2011)

h3. Říjen – Podzimní Průhonice

Waterfall tree

Flickr album: Průhonice Podzim

h3. Listopad – Šumava v mlze

IMG_2592

Jedem si takhle směr Šumava oslavovat Silvestra a hle ho. Takové nádherné scenérie, že člověk brzdí na dvouproudové silnici a v odstavném proužku staví stativ a cvaká.

Flicrk album: Silvestr Šumava

h3. Prosinec – Sovice Sněžní

IMG_3246

Kurz Rasti Stacha Fotolovy byl pro mě neopakovatelným zážitkem. Mít možnost fotit taková nádherná zvířata, která normální člověk ve volné přírodě takřka nemá šanci potkat, je něco, co se nezapomíná. K tomu ještě spousta nových vědomostí získaných v přátelské atmosféře.

Flickr album: Fotolovy

h3. To je nádhera! Kde se to dá koupit?

Pomalu pomalu! Ještě ani není vytištěno. Nutno poznamenat, že fotky výše a konečný vzhled kalendáře se budou maličko lišit (už jenom kvůli formátu A3 na výšku). Kalendář budu prodávat/distribuovat a tak dál já sám. Prodejní cena je 156 peněz (vč. DPH, jsem plátce, fakturu vystavím). Zájemci nepište do komentářů, ale radši mailem na info zavináč jansterba.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *