Nejlepší lasagne na světě

Sem si řekl, že když už se s tím sepisuju tak pro všechny.

Toto není recept, toto je návod, záměrně nepíšu množství surovin, na to si každý musí přijít sám.

h3. Červená omáčka

Rozpálit olivový olej na pánvi, cibulku do sklovata a přidám kostičky kuřecího. Sůl, pepř, bazalka, restujem dokud není kuřecí hotové. Těsně než je maso hotové, přidat najemno nakrájenou papriku. Restujem dál. Po pár minutách se přidá rajčatová omáčka (žádný protlak, ať jsou tam cítít rajčata!) a troška česneku. Až to zavře může být maličko bílého vína. Musí to mít honě výraznou chuť, většinou je třeba dosolit a ještě tak 10 minut povařit aby to lehce zhoustlo. Této omáčky radši víc než míň, sama o sobě je moc dobrá, pánvičku většinou vylizuju.

h3. Bílá omáčka

Slunečnicový olej v hrnci, přidá se mouka, zapění to. Pomalu přilévat mléko a rozmíchávat dokud to zase nezavře. Maličko mletého muškátu a vmíchat nastrouhaný sýr (ideálně ementál nebo podobný) dokud se nerospustí. V konečném důsledku by měla být omáčka dost hustá, skoro netekutá, lepivá. Poměr množství oleje a mouky je pro mě pořád velká alchymie, ale nakonec do dycky nějak vyjde.

h3. Lasagne

Základem do pekáče je troška červené šťávy (bez masa, jenom šťávu). Pak vrstva lasagní – čevená – lasagne – bílá – atd. Na konec lasagne – bílá – zasypat zbytkem strouhaného sýra. Šup do trouby, 180 stupňů. Tak po dvaceti minutách do toho píchnu vidličku a když jde lehce skrz tak je hotovo.

Dobrou chuť!

3 Replies to “Nejlepší lasagne na světě”

  1. Mimochodem číst Tvoje recepty v pondělí ráno v kanceláři je kruté , a když si to člověk ještě představí ……nechci se chlubit, ale geny jsou geny :-)).m

  2. díky za recept, dostala mě věta: Toto není recept, toto je návod, záměrně nepíšu množství surovin, na to si každý musí přijít sám. Bezvadný 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *